Κυριακή, 12 Μαΐου

Υποδοχή Νηπίων

Ανοιχτή αγκαλιά το 2ο Αρχανών, υποδέχεται τα νήπια του 2ου Νηπιαγωγείου για την ομαλή μετάβασή τους στο δημοτικό! Τα μικρά ζουζουνάκια ανεβαίνουν τα πρώτα σκαλιά και ανακαλύπτουν αδέξια μα ευχάριστα, έναν υπέροχο καινούριο κόσμο! Και χαίρονται τα μικρά μας και χαιρόμαστε κι εμείς μαζί τους! Και οι μητέρες τους, ανακουφιστικά ήρεμες τώρα. Μαζί μας και η συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου κυρία Στέλα Κουτσουράκη την οποία ευχαριστούμε! Ευχαριστούμε επίσης την εκπαιδευτικό Καλαθακη Αγάπη, “οικοδέσποινα” της Α’ τάξης, για τη ζεστασιά και την αγάπη της και τη Νηπιαγωγό κυρία Χρυσούλα, για τη συνεργασία και την εμπιστοσύνη στο Σχολείο μας. Τα νήπια, το μέλλον του Σχολείου μας, είναι εδώ! Καλή αντάμωση, στα ίδια μέρη τον Σεπτέμβρη, παιδιά μας!

2ο Δημ. Σχ. Αρχανών, 28 Μάιου 2019