Παρασκευή, 10 Μαΐου

Αποκριάτικα παιχνίδια

ΑΠΟΚΡΙΑ στο 2ο ΔΗΜ. ΑΡΧΑΝΩΝ

Αποκριάτικα παιχνίδια, διαγωνισμός χορού και αμφίεσης και όχι μόνο, στο Σχολείο μας!

Μαθητές, εκπαιδευτικοί γιορτάσαμε την Αποκριά. Γίναμε παιδιά για το χατίρι των παιδιών, παρά τους “σταυρούς” που σηκώνει η ανθρωπότητα και με σεβασμό προς τα πρωτόκολλα covid.

Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων που τσίκνησε και προσέφερε γενναιόδωρα στους μαθητές μας όπως πάντα και ιδιαίτερα τα μέλη του Ροδούλα Παπαδογιωργάκη, Αντώνη και Μαρία Δασκαλάκη.

Ευχαριστούμε τα ζαχαροπλαστεία “CARAMELO” και “Η Πύλη του Άρτου” για τις προσφορές τους προς τους μαθητές μας.

Ευχαριστούμε επίσης τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας που έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους σήμερα, για τη χαρά των μαθητών-μαθητριών μας με προσοχή και ασφάλεια, καθώς και τους Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου Νίκο Καρατάσο και Μαρία Γιγουρτάκη για την ευχάριστη έκπληξη που μας επιφύλαξαν με την (σύντομη) παρουσία τους.

Καλές Απόκριες σε όλες και όλους!

Και του χρόνου με Υγεία, Αγάπη, Ειρήνη!!!

2ο Δημοτικό Αρχανών, 4-3-2022

Περισσότερες φωτογραφίες εδώ