Τρίτη, 14 Μαΐου

25η Μαρτίου 2020

Διαδικτυακά η γιορτή της Στ’ τάξης του 2ου Δημοτικού Αρχανών για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821! Ο υπεύθυνος εκπαιδευτικός τμήματος, Χρήστος Χαρμπής αναφέρει:

“Σήμερα η ΣΤ΄ ΤΑΞΗ θα παρουσίαζε τη γιορτή της 25ης Μαρτίου. Στις 10 του μήνα που κλείσαμε δεν είχαν προλάβει να γίνουν πολλές πρόβες… Το πρωί μαζευτήκαμε 18 παιδιά και αποφασίσαμε να ξαναπούμε τα λόγια όπως εκείνες τις πρώτες μέρες του Μάρτη. 18 παιδιά συνδεδεμένα ξεχωριστά το καθένα, με παράσιτα, παρεμβολές, χωρίς συγχρονισμό, οπτικοακουστικό υλικό, τραγούδια με τον μουσικό μας τον κ. Ζαχαρία…Το ευχαριστηθήκαμε όμως και θελήσαμε να δώσουμε στη μέρα μας κάτι μικρό από τη γιορτή που δεν έγινε, έστω και μ΄αυτόν τον ανορθόδοξο τρόπο… Χρόνια πολλά, με πίστη, υγεία και δύναμη!”

Ευχαριστούμε μαθήτριες και μαθητές της Στ ταξης του σχολείου μας, καθώς και τους εκπαιδευτικούς Χρήστο Χαρμπή και Ζαχαρία Ζαχούλη!

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία! Και πάλι #θανικήσουμε!#

2ο Δημοτικό Αρχανών, 24 Μαρτίου 2020